Duyurular

Kadınlar için Çatışma Dönüşümü ve Barış İnşası Eğitimleri

Kadınlar için Çatışma Dönüşümü ve Barış İnşası Eğitimleri

Mardin – Adana – İzmir

“Kadınlar için Çatışma Dönüşümü ve Barış İnşası Eğitimleri” Kadınlar Toplumsal Barışı Anlatıyor Projesi kapsamında uygulanmaktadır. Eğitimlerin başlıca amacı, Adana, İzmir ve Mardin kentlerinde yaşayan kadınların, barış inşası ve çatışma dönüşümü konularında bilgi ve beceri kazanımlarını desteklemek ve kendi aralarında diyalog geliştirme süreçlerini kolaylaştırmaktır.
Bu doğrultuda, eğitim konuları genel hatlarıyla şu şekildedir: “Kavramsal Olarak Çatışma, Uzlaşı, Barış ve Barış Türleri, Sürdürülebilir Barış için Çatışma Analizi Metotları, Barış İnşası Süreçleri ve Çatışma Dönüşümü, Barış İnşası Süreçleri ve Kadınların Katılımı, Kadınların Barış İnşası Süreçlerine Katılımlarının Önündeki Engeller ve Bu Engellerle Başa Çıkma Yolları”
Bu konular teorik anlatımla birlikte simülasyon oyunlar ve yaratıcı drama yöntemiyle de ele alınacaktır. Dolayısıyla katılımcılar bu süreçte kendilerini deneyimsel yöntemler eşliğinde özgün bir şekilde ifade etme fırsatı da elde edecektir.

Eğitimler, aşağıda belirtilen tarihlerde, 2,5 gün sürecek şekilde uygulanacaktır*:

1. Grup: Mardin / 14-15-16 Ocak 2022:
2. Grup: Adana / 21-22-23 Ocak 2022:
3. Grup: İzmir / 28-29-30 Ocak 2022

*Eğitimler Cuma Günü 14:00 itibariyle başlayacak olup, Pazar akşamı 17:30’da sona erecektir. Detaylı program eğitime katılacak kişilerle paylaşılacaktır.

Katılımcılar ve Başvuru Süreci:
Bu eğitimler, barış inşası ve çatışma dönüşümü konularına ilgili, tercihen sivil toplum çalışmaları tecrübesi olan, yukarıda belirtilen kentlerde yaşayan kadınların katılımına açıktır.
Katılımcı seçimlerinde motivasyon, kurum temsiliyeti, çeşitliliği vb. kriterler değerlendirilecektir. Her eğitimin kontenjanı 25 kişiliktir.

NOT: Eğitimlere tam katılım zorunludur. Başvuru yapacak kişilerin bunu göz önünde bulundurarak başvuru yapması beklenmektedir.
Ayrıca, eğitimlerde yol ve konaklama desteği sağlanmamakta ve yalnızca yukarıda belirtilen kentlerden kadınların başvuruları beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihleri: Mardin Eğitimi için son başvuru tarihi 03 Ocak 2022 Pzt Günü olup; Adana ve İzmir Eğitimleri için son başvuru tarihi 10 Ocak 2022’dir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ