Hakkımızda

 

Kadınlar Toplumsal Barışı Anlatıyor Projesi, eğitimler ve podcastler aracılığıyla, kadınların çatışma dönüşümü ve barış inşası perspektifinden desteklenmesini; bu süreçlerin kendi aralarındaki birlikte yaşam ve diyalog geliştirme süreçlerini güçlendirmelerinde katkı sağlamayı hedefler. Bunu yaparken, barış inşası ve çatışma çözümü eğitimlerinin yanı sıra oluşturacağı podcast serisi ile Türkiye’den ve dünyadan örneklerle kadın arabulucuların deneyimlerinden, hikayelerinden yararlanmayı ve farklı dillerde ulaşılabilir kılmayı amaçlar. Uzun zamandır bu alanda emek veren kadınların hikayelerinin bilinirliğinin artırılması konusunda küçük bir katkı sunmayı amaçlayan projenin uzun vadede toplumsal barış ve diyalog süreçlerine katkı sağlaması beklenmektedir. 

Proje ekibi, Dilan Kaya (İçerik Geliştirme & Podcast Süreci Koordinatörü), Dilara Gök (Proje Koordinatörü & Eğitmen), Pınar Çetin (İzleme & Değerlendirme Uzmanı) ve Tunç Karaçay (Eğitmen & İçerik Geliştirme)’dan oluşmaktadır. Ekip, Türkiye’de uzun zamandır farklı kurumlar bünyesinde çatışma çözümü, barış inşası, kadın hakları ve katılımı alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda, uzun vadede toplumsal çatışmaların barışçıl yollarla çözülmesi konularında, farklı gruplarla, güçlendirme ve farkındalık çalışmaları üzerine çalışmakta, eğitimler geliştirip uygulamaktadır.

Dilan Kaya

İçerik Geliştirme & Podcast Süreci Koordinatörü

Dilara Gök

Proje Koordinatörü & Eğitmen

Pınar Çetin

İzleme & Değerlendirme Uzmanı

Tunç Karaçay

Eğitmen & İçerik Geliştirme

Bu web sitesi, Amerika Büyükelçiliği’nin desteği ile hazırlanmıştır.İçerik sorumluluğu proje yönetim ekibindedir ve herhangi bir şekilde Amerika Büyükelçiliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.​

Women in Social Peace Project (c) 2021